Gmina Jedlińsk

Aktualności

Uroczyste odsłonięcie głazu pamięci w Jedlance

   13 kwietnia, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w Jedlance odbyło się odsłonięcie głazu pamięci poświęconego poległym w obrony Ojczyzny.

   Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez ks. kan. Grzegorza Wójcika – proboszcza parafii Jedlińsk. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na plac przed Publiczną Szkołą Podstawową im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich, gdzie znajduje się pamiątkowy głaz, przy którym wartę honorową zaciągnęli uczniowie klasy mundurowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach. Odsłonięcia pomnika dokonali: Aneta Żurowska – przewodnicząca rady gminy, Kamil Dziewierz – wójt gminy, Ryszard Dziura – dyrektor PSP w Jedlance oraz uczennica szkoły. Następnie pod głazem pamięci złożono wieńce i zapalono znicze. Uczniowie szkoły zaprezentowali także okolicznościowy program artystyczny o tematyce patriotycznej. Na zakończenie uroczystości dwójka uczniów wypuściła dwa gołębie symbolizujące pokój.

   W obchodach wzięli udział: Aneta Żurowska – przewodnicząca rady gminy wraz z radnymi, Kamil Dziewierz – wójt gminy, Andrzej Pawluczyk – sekretarz gminy, radni powiatowi: Teodozja Bień i Robert Dobosz, dyrektorzy szkół z ternu gminy Jedlińsk wraz z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańcy Jedlanki i społeczność PSP w Jedlance.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.